W Centrum Osteopatii Osteoklinika w Warszawie leczymy osteopatycznie dolegliwości bólowe oraz zaburzenia funkcjonalne organizmu. Obszary specjalizacji naszych terapeutów to m.in. rehabilitacja kręgosłupa i stawów obwodowych, zaburzenia funkcjonalne pracy organów wewnętrznych, dolegliwości układu moczowo-płciowego u kobiet, dolegliwości i dysfunkcje wieku dziecięcego. 

.Dolegliwości pochodzenia kręgosłupowego:

bóle mięśniowe, dyskopatie, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa – lumbago, bóle odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle promieniujące do kończyn górnych bądź dolnych (np. mrowienie, drętwienie, rwa kulszowa, rwa ramienna), bóle głowy, zawroty głowy, bóle promieniujące do klatki piersiowej (neuralgia międzyżebrowa), dolegliwości wynikając ze zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych kręgosłupa.

Dolegliwości pochodzenia stawowego:

wynikające ze zmian zwyrodnieniowych stawów, np. zmian zwyrodnieniowych biodra (koksartroza), zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego (gonartroza), wspomaganie leczenia chorób zapalnych stawów (RZS, ŁZS, ZZSK), przeciążenia stawów.

Stany po urazach i zabiegach operacyjnych:

skręcenia stawów, zwichnięcia stawów, terapia manualna po operacjach w obrębie kręgosłupa, dolegliwości funkcjonalne wynikające ze zrostów po operacjach w jamie brzusznej, terapia manualna i ćwiczenia po rekonstrukcji więzadeł, terapia manualna i ćwiczenia po urazach mięśniowych, terapia manualna i ćwiczenia po urazach i operacjach stawu ramiennego, po endoprotezoplastyce stawu biodrowego i kolanowego.

Dolegliwości uroginekologiczne u kobiet, dolegliwości w przebiegu ciąży oraz w okresie poporodowym, usprawnianie w okresie okołoporodowym:

bóle stawów miednicy, bóle spojenia łonowego, dysfunkcje i bóle związane z obszarem miednicy mniejszej u kobiet, bóle kręgosłupa u ciężarnych, pomoc w odzyskaniu równowagi ciała po porodzie, terapia w rozejściu kresy białej, dolegliwości związane z bolesnym miesiączkowaniem, endometriozą, pomocniczo w terapii niepłodności,

Dolegliwości bólowe i funkcjonalne u dzieci w każdym wieku:

stany bólowe i napięciowe, zaburzenia motoryczne i posturalne, wsparcie układu immunologicznego w radzeniu sobie z nawracającymi infekcjami, terapia osteopatyczna jako działanie regulacyjne na autonomiczny układ nerwowy.

Zaburzenia w pracy układu neurowegetatywnego:

nadmierna lub obniżona pobudliwość, wsparcie dla organizmu w radzeniu sobie z zewnętrznymi i wewnętrznymi stresorami.

Funkcjonalne zaburzenia w pracy układu trzewnego:

nieswoiste dolegliwości i bóle brzucha oraz kręgosłupa wynikające z zaburzeń funkcjonalnych w jamie brzusznej.

Zespoły uciskowe nerwów (neuralgia):

zespół cieśni nadgarstka, zespół mięśnia gruszkowatego.

Zespoły napięciowe:

napięcia mięsniowe, napięciowe bóle głowy.

 

Zespół specjalistów

co leczy osteopata w gabinecie osteopatii w Warszawie